kusturmaya tepkim

Cihan BaturÇevrim Dışı

İl: Yurtdisi
Cihan BaturÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 00:29
arkadaslar sizi bilmem ama ben bu kusturma islemine karsiyim nedeni ise biz bu baliklari zaten dogasindan koparip kafese koyuyoruz ve yetmezmis gibi hayvanlarin dengesiyle oynuyoeuz allah ona bir bunye vermis ve bir hafiza vermis neyapacagini hayvan kendi  bilir.videoda gorduklerin gercekten hos degildi kusturma dedikleri olay bence hayvani kendi dogasinda birakmak daha iyi. bu ayni sezerjan kadina dogum yaptirmak gibi zararli sezeryan kadina nekadar yararliysa bu kusturma islemide baliga okadar yararli olduguna inaniyorum. saygilar.... kimseye bu konuda sozum yoktur simdiden belirteyim

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 00:37

Selam Cihan Bey;

A?yzlarynda yavrularyny kuluçkaya yatyran balyklaryn kusturulmasyna bende kar?yyym.Ama, kuluçka süresi doldu?u halde balyk yavrularyny a?zyndan çykarmamy?sa kusturulma i?lemi zaruridir.Kadynlardada 9 ay 10 gün geçmesine ra?men çocuk do?umu gerçekle?miyorsa yada çocuk sa?ly?y ve anne sa?ly?yny tehdit edecek durumlar varsa(bebe?in anne karnynda ters olarak geli?imini sürdürmesi ve do?umun gerçekle?me imkany olmady?y durumlarda) sezeryan yapylmasy zaruridir.

Sevgiler.

bjkalleyÇevrim Dışı

Özel Üye
bjkalleyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 00:40
Kendi baky? açynyzdan haklysynyz ancak...
Biz hayvanlary do?adan tutup getirip onlara ayny ortamy sa?layamyyoruz. 1 tonluk kayalyk biyotop akvaryumunuz varsa tabi ki alyp sa?mayyn ama 100-200 litrelik akvaryumlarda di?i balyk erkek tarafyndan devamly taciz edilip yumurtalaryny attyrmaya zorlanyr. Bir çok balyk onu strese sokar. Yumurtalaryny byrakamaz çünkü etrafta koca koca avcy balyklar vardyr. Küçük bir akvaryuma ayyrynca ba?aryly olunabilse de yine de küçük akvaryum yüzünden di?i strese girebilmektedir. Ben kusturmayy öneriyorum.

Saygylar,

Cihan BaturÇevrim Dışı

Cihan BaturÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 00:45
gun gectikce insanoglu kendi kaderini kendi elleriyle bozuyor ve dogadaki diger yaratilanlarinda ama dediginiz gibi isim birde kucuk akvaryum kismi var tabii burda olbilir diyorsunuz ama yaptigimiz kyaliklar bunu engellememize yardimci olabilir.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 08:37
Cihan bey güzel ho? tabii ama bizim akvaryumumuz dogaya tamamiyle uygun de?il o zaman siz yapyn siz kendi balyklarynyzy kusturmayyn sizin akvaryumunuz dogayla birebir olabilir ama bizimki de?il.

AlpBökeÇevrim Dışı

İl: Ankara
AlpBökeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 09:09

[QUOTE=bjkalley]Kendi baky? açynyzdan haklysynyz ancak...
Biz hayvanlary do?adan tutup getirip onlara ayny ortamy sa?layamyyoruz. 1 tonluk kayalyk biyotop akvaryumunuz varsa tabi ki alyp sa?mayyn ama 100-200 litrelik akvaryumlarda di?i balyk erkek tarafyndan devamly taciz edilip yumurtalaryny attyrmaya zorlanyr. Bir çok balyk onu strese sokar. Yumurtalaryny byrakamaz çünkü etrafta koca koca avcy balyklar vardyr. Küçük bir akvaryuma ayyrynca ba?aryly olunabilse de yine de küçük akvaryum yüzünden di?i strese girebilmektedir. Ben kusturmayy öneriyorum.

Saygylar,
[/QUOTE]

alynty yapmayy pek sevmem ama tamamen katylyyorum Refet Bey'e ayny zaman da Kerem Mert beyin tepkisini a?yr buldum sonuçta bir fikir belirtilmi? sonuçta kusturmada bizim akvaryumlarymyzda do?anyn bir parçasy olarak görülebilir.

Saygylarymla...

eozen81Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
eozen81Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 12:01
Cihan Bey o açydan bakarsanyz sadece kusutma yöntemi de?il bi rçok faktör bizim akvarist olmamyzy engeller biraz soft olmakta fayda var akvaryumculukla ilgileniyorsanyz 

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 12:27

[QUOTE=batur]arkadaslar sizi bilmem ama ben bu kusturma islemine karsiyim nedeni ise biz bu baliklari zaten dogasindan koparip kafese koyuyoruz ve yetmezmis gibi hayvanlarin dengesiyle oynuyoeuz allah ona bir bunye vermis ve bir hafiza vermis neyapacagini hayvan kendi  bilir.videoda gorduklerin gercekten hos degildi kusturma dedikleri olay bence hayvani kendi dogasinda birakmak daha iyi. bu ayni sezerjan kadina dogum yaptirmak gibi zararli sezeryan kadina nekadar yararliysa bu kusturma islemide baliga okadar yararli olduguna inaniyorum. saygilar.... kimseye bu konuda sozum yoktur simdiden belirteyim [/QUOTE]

Kusura bakma arkada?ym. Ben tam olarak nedemek istedi?ni anlamadym!  Cümlelerin çok devrik, nokta yok virgül yok!

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 13:44
cihan bey dü?ünceniz gerçekten bir hobici için çok ho? ama bir de madayonun di?er yüzü var onu da dü?ünmeniz gerekiyor diye dü?ünüyorum

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 14:03
[QUOTE=DEEPFISHING48]

Selam Cihan Bey;

A?yzlarynda yavrularyny kuluçkaya yatyran balyklaryn kusturulmasyna bende kar?yyym.Ama, kuluçka süresi doldu?u halde balyk yavrularyny a?zyndan çykarmamy?sa kusturulma i?lemi zaruridir.Kadynlardada 9 ay 10 gün geçmesine ra?men çocuk do?umu gerçekle?miyorsa yada çocuk sa?ly?y ve anne sa?ly?yny tehdit edecek durumlar varsa(bebe?in anne karnynda ters olarak geli?imini sürdürmesi ve do?umun gerçekle?me imkany olmady?y durumlarda) sezeryan yapylmasy zaruridir.

Sevgiler.

[/QUOTE]

Yanlyz artyk insano?lu dahi normal do?umu seçmiyor! Daha az acyly ve daha az riskli diye artyk Sezeryan tercih ediliyor! Zaruri durumlar dy?ynda, normal do?um yapabilecek sa?lykly bireyler bile artyk bu yöntem ile çocuk sahibi oluyorlar!   Son yyllaryn istatistikleri bunu gösteriyor! hatta ana haber bültenlerinede konu olmu?tu bir dönem!  Bilgilerinize

Saygylar!

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Mart 2006 21:54
cihan bey balyk kusturulmasyna kar?ynyz anlyyorum ama siz o baly?a zaten akvaryumda bakmakla zarar varmi? oluyorsunuz.balyk 20 gün sonunda yumurtalary di?er balyklaryn yemesi tehdidine kar?ylyk kusmayacaktyr. peki ya daha sonra a?zynda balyklaryn büyümesi ve gitgide artan açlyk baly?yn kendi atmasyna yavrularyn yenmesine sebeb olucaktyr.

karahantolgaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
karahantolgaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Mart 2006 09:59
Ben de Cihan arkada?yma katylyyorum.Do?al ortamlarynda onlary kimse kusturmuyoki... tolga_342006-3-5 10:0:16

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Mart 2006 10:15
Ama do?al ortamda istemedi?i kadar bo? alany var! o kovuk olmassa ötekine girer!

ultrAslanÇevrim Dışı

İl: Tekirdag
ultrAslanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Mart 2006 12:17
cihan arkada?myz iyi dü?ünüyorda murat arkada?myzyn dedi?i gbi e?er bu süre zarfynda yavrular çykmazsa sorun o zaman kusturma zorunlu oluyor bunlar gerekli yapylycak b?i yok.saygylar.