kusturma

malawimanÇevrim Dışı

İl: Izmir
malawimanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2006 23:54

herkese merhaba,

Bundan 4 gün önce acei'im ağzına yumurta aldı.Ve ben ne zaman kusturacağımı bilmiyorum şuan büyük akvaryumda duruyor diğer balıkların yanında.Bundan önce sarı prensesten falan yavru aldım fakat acei lerden hiç yavru almamıştım yani kuluçka sürelerini falan bilmiyorum bu konuda tecrübesi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

saygılar...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

egemixÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
egemixÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2006 00:20

10. günde kusturun.

Saygılar.

halonganÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
halonganÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2006 08:59

Merhabalar
Alper Bey buyrun

Kusturma Yöntemi

Saygılarımla...

AcuAniCÇevrim Dışı

İl: Ankara
AcuAniCÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2006 14:05
arkadaşım eğer hiç kusturamıyorsan bırak kendi ağzından atar bir süre sonra,yanlız anneyi başka bir yere alman gerekli yoksa yavruları başka balıklar yiyebilir.bende bilmiyordum akvaryuma ilk başladığım zamanlar ve bende bu yöntemi uygulamıştım.saygılar..

malawimanÇevrim Dışı

İl: Izmir
malawimanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2006 16:03

teşekküerler arkadaşlar

RavenÇevrim Dışı

İl: Balikesir
RavenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2006 16:23

Alper bey,

Benim Acei'lerim (iceman) yavrularına pek sadık değiller. Bu türü ilk beslediğimde 15.gün ana tanktan ayırmayı planlamıştım. Ama hayvan 14.günde ağzından salmış yavruları. Sadece 1 tane bulabildim ana tankta. (Adını şanslı koydum!) Sonraki batımda, uyurken yavru tankına ayırdım. 60 yavruyu 14-15. gün kendi kendine bıraktı. Bir sonraki batımda yine ayırdım ancak ağzından 4 yavru çıkarıp hepsini yuttu!!! Diğer türlerde hep kusturma yöntemini uygulamama karşın icemanleri özellikle sevdiğim için ayırma yöntemine gitmiştim. Bundan sonra asla bir icemanin yavruları kendi kendine çıkarmasına izin vermeyeceğim. Size tavsiyem:10-12. günler arası balığı kusturun. Yavrular küçük çıkacaktır (aynı günler arasında kusturulan sarı prenses yavrularından daha küçük çıkıyorlar) Bir de kendi kendine bıraksın diyorsanız, anneyi hemen ayırın. 1-2 saat sonra yavrularını yemeye çalıştı benimkisi. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla...